Fascynująca praca
Z zamiłowania do rzeczy pięknych i funkcjonalnych

Są projekty poważne, są technologiczne, są takie do poszalenia z kreatywnością i są też takie, które mają być po prostu eleganckie. I do tych ostatnich można zaliczyć pracę na rzecz firmy Swedluxury ze Szwecji. Tworzenie stron internetowych to czysta przyjemność w przypadku tak luksusowej współpracy. Tu musieliśmy być „ą” i „ę”, żeby wszystko było jak trzeba, milordzie. Tak oto powstał projekt strony www oraz materiałów graficznych dla marki zajmującej się projektowaniem luksusowych elementów wystroju. Jak do tego podeszliśmy? Oczywiście w białych rękawiczkach, pod krawatem i z kieliszkiem dobrego… (kawy, a co myśleliście?) oraz mnóstwem zapału. Oto poszczególne etapy, jak krok po kroku tworzyliśmy nowy brand design dla tej, uznanej szwedzkiej marki.

Strona www
Nowa twarz znanej marki

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musieliśmy wykonać to całkowita zmiana strony www. Poprzednia była już mocno przestarzała i nie oddawała ducha firmy. Nowa strona www jest taka pod krawatem, ale nie sztywna. Intrygująca, elegancka, mająca sporo wdzięku, ale też nieco luzu, by odbiorca nie odniósł wrażenie snobizmu. Naszą specjalizacją są funkcjonalne i eleganckie strony internetowe. I taką właśnie przygotowaliśmy.

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Ikony & infografiki
Technologia piktogramów

XXI powinien być okrzyknięty erą piktogramów i infografik, gdyż jest to obecnie najpopularniejsza metoda przedstawiania skomplikowanych treści w przystępny sposób. Wiedząc to, chętnie sięgamy właśnie po te metodę prezentacji treści na stronach i w materiałach reklamowych. Infografiki, czyli połączenie zdjęć, grafik, haseł, ikon i tekstów naprawdę robią robotę. To informacje skondensowane do łatwo przyswajalnej, atrakcyjnej postaci.

#Gloomhaven
Voidwarden, Hatchet, Cragheart

Image

Retusz foto
Aby rzeczy piękne były jeszcze piękniejsze

Czymże byłaby strona www bez intrygujących, przyciągających wzrok fotografii? A tych dostaliśmy mnóstwo, trzeba było tylko stworzyć z nich coś, co komponowałoby się z ogólnie przyjętą stylistyką. Wzięliśmy więc fotografie na warsztat, wyciągnęliśmy z nich to, co najlepsze, lekko poprawiliśmy, dodaliśmy smaczku i błysku, dopełniliśmy looku, i oto są. Fotografie produktowe, które zachęcają już od pierwszego spojrzenia.

Dopełnieniem strony i wyretuszowanych zdjęć są artystyczne foto manipulacje, mające przedstawić produkty w różnych sceneriach. Podstawowe zdjęcie obramiamy i dodajemy do niego różne szczegóły tak, by stworzyć efektowne kolarze, ukazujące produkty w określonych okolicznościach. Coś, co będzie zdolne zachęcić odbiorcę do zapoznania się z ofertą.

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Podróż zakończona
Teraz wiesz, jak wygląda klasyczna elegancja

Jeżeli zastanawiałeś się, jak pokazać czym jest elegancki design i jak przedstawić ofertę tak, by wywoływała zachwyt od pierwszego spojrzenia, to mamy nadzieję, że tym projektem udowodniliśmy, że da się to zrobić. Trzeba tylko podejść do prac całościowo i z odrobiną ekstrawagancji oraz nutką dekadencji. Grafika, strona internetowa, foto manipulacje to wszystko elementy, które mają wpływ na niebagatelny wizerunek firmy Swedluxury ze Szwecji; to elementy, które wspólnym wysiłkiem przygotowaliśmy – milordzie.

#M.