Preludium ciekawego projektu

Słodki, lecz nieprzesłodzony design dla cukierni

Pracy nad tym zleceniem nie można było wykonywać o pustym żołądku. Dlaczego? Ponieważ ilekroć zabieraliśmy się za tworzenie oprawy graficznej odczuwaliśmy wzmożoną chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Bogata oferta manufaktury obfituje w różnego rodzaju słodkości, a już od samego oglądania zdjęć leci ślinka. Musieliśmy jednak przezwyciężyć te trudności i przygotowaliśmy apetyczny, pobudzający design strony oraz zestaw logotypów dla lokali skupiających się pod szyldem Manufaktury Cukierniczej. Chociaż zadanie dotyczyło słodyczy, nie słodziliśmy za bardzo, wiedząc, że tylko wyważony przekaz ma szansę trafić w gusta klientów. Dużą satysfakcję przyniosło nam patrzenie jak Manufaktura Cukiernicza zyskuje nowy wymiar w świecie wirtualnym, docierając do osób także spoza Krakowa, a to wszystko dzięki naszemu projektowi strony internetowej.

manufaktura-kompozycja.jpg
...
Design logotypu

Wiele lokali pod wspólnym szyldem

Z reguły projektujemy jedno logo dla konkretnej firmy, tutaj jednak było inaczej. Manufaktura zrzesza kilka lokali gastronomicznych i dla każdego z nich trzeba było przygotować osoby znak – odrębny, ale utrzymany w podobnym stylu; nowoczesny, ale nawiązujący do tradycji. Tak powstały loga dla cukierni: Grodzka 6, Jagoda coctail bar, Omlet coctail bar.

...
logo-manufaktura-color1.jpg
...
logo-manufaktura-color2.jpg
...
logo-manufaktura-color2b.jpg
...
logo-manufaktura-color3.jpg
...
logo-manufaktura-color3b.jpg
...
logo-manufaktura-color4.jpg
...
logo-manufaktura-color4b.jpg
...
Grafika strony internetowej

Prawdziwa bomba… niskokaloryczna

Jak przedstawić tak smakowitą ofertę jedynie za pomocą obrazu i tekstów? Nie jest to łatwe zadanie, ale dopilnowaliśmy tego, by tylko patrząc na kolorowe zdjęcia i grafiki można było poczuć się niemal jak w kawiarni, a właściwie, by zapałać chęcią wyjścia do takiej cukierni, gdzie można nie tylko patrzeć, ale spróbować tych wszystkich smakołyków. Tworzenie strony internetowej dla tak specyficznej branży było momentami bardzo wymagające, ale dzięki naszym staraniom Małopolska zyskała coś więcej niż tylko sklep ze słodkościami.

www-manufaktura1.jpg
...
www-manufaktura2.jpg
...
www-manufaktura3.jpg
...
Finał zlecenia

Mieć ciastko i zjeść ciastko?

To był jeden z tych artystycznych projektów, w których liczy się zarówno treść, jak i forma. Nie da się ukryć, że w przypadku wyrobów cukierniczych, zwłaszcza tak pięknie wykonanych, duży nacisk trzeba położyć na wizualne przedstawienie oferty. Postawionemu zadaniu podołaliśmy i zadbaliśmy o to, by absolutnie każdy element strony internetowej dosłownie kusił, nęcił i zachęcał klienta do odejścia od komputera, pojechania do Krakowa i powędrowania w stronę jedego z kilku lokali od Manufaktury Cukierniczej.

...
©2021 InPhoTech. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.