Społecznie użyteczny projekt

Pomocna dłoń

Trafiają się czasem projekty wymagające szczególnej uwagi i wywołujące w nas jeszcze mocniejszą mobilizację do wytężonej pracy. To projekty społeczne czy medyczne dla instytucji, które służą potrzebującym. Tym właśnie zajmuje się klinika Insertmed z Lublina, która oferuje skuteczne leczenie dla uzależnionych od alkoholu lub opiatów. Ekipa specjalistów z Insertmed wyciąga do uzależnionych pomocną dłoń, wskazuje drogę do wyzwolenia, udostępnia nowoczesne rozwiązania medycyny i z sercem podchodzi do każdego pacjenta. My z kolei wyciągnęliśmy do nich pomocną dłoń w kwestii przygotowania strony internetowej z infografikami oraz logo. Spoczywała na nas duża odpowiedzialność, bo przekaz musiał skłaniać zagubionych w nałogu pacjentów do podjęcia leczenia.

insertmed1.jpg
...
Strona internetowa

Przed kontra po

Głównym motywem kolorystycznym strony jest czerń połączona z białym i niebieskim. Może się wydawać dość ponura, ale uzależnienie to nie lekka ani wesoła sprawa. Poważny temat wymaga poważnego podejścia. Postawiliśmy na efekt porównania przed kontra po – dlatego na stronie głównej witają gości zdjęcia osób walczących z uzależnieniem od opiatów i alkoholu przed podjęciem leczenia i po jego zakończeniu. Zdecydowanie działa to na wyobraźnię.

insertmed2.jpg
...
insertmed3.jpg
...
insertmed4.jpg
...
insertmed6.jpg
...
Ikony & infografiki

Zmotywować do działania

Dodaliśmy na stronie liczne ikonki, zaprojektowane w estetyczny sposób, oraz slogany. Takie infografiki mają o wiele większą siłę dotarcia z przekazem niż po prostu słowa. W tym projekcie szczególnie istotne było, aby trafić do odbiorcy, pokazać mu, co traci przez nałóg, a co może zyskać, podejmując leczenie. Osoby uzależnione często długo zwlekają z podjęciem decyzji o szukaniu pomocy, a nawet, gdy już czują, że to pora, wypierają ten fakt. Jeśli już ktoś odwiedzi stronę Instertmed chociażby ze słabą motywacją do podjęcia leczenia, nie powinien stracić zapału po pierwszym kontakcie z treścią, ale poczuć jeszcze większą ochotę, by wejść na drogę do wyzwolenia.

insertmed5.jpg
...
Podsumowanie współpracy

Nasza cegiełka

Świata nie zbawimy. W sumie to nikt go nie zbawi, bo to nie jest robota dla jednostki. Rzecz w tym, by każdy z nas każdego dnia robił coś, co polepsza byt innym lub pozytywnie wpływa na otoczenie czy środowisko. Taktyka małych kroczków. Lekarze specjaliści z Insertmed codziennie pomagają wyjść z nałogu wielu osobom uwięzionym w jego szponach. Nasza cegiełka w pomaganiu innym to ten projekt. Dołożyliśmy wszelkich starań, by dostarczyć jak najlepsze logo, stronę www i infografiki, mając przy pracy z tyłu głowy myśl, że od skuteczności tego przekazu może zależeć to, czy ktoś uzależniony zbierze się na odwagę i podejmie leczenie. Efekty napawają nas dumą.

...
©2021 InPhoTech. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.