Lifestylowy projekt

Czujesz flow?

Ludzie z pasją i niepohamowaną chęcią do życia – takich uwielbiamy. Z przyjemnością zatem zaczęliśmy współpracę z blogerkami Anią i Renatą z Follow My Flow. Ich lifestylowy blog potrzebował idealnej oprawy, chciały też mieć nowe logo. Musieliśmy podążyć za ich flow, wczuć się w ich styl życia, zrozumieć kierującą nimi pasję, by przedstawić projekt, który sprosta ich oczekiwaniom.

follow1.jpg
...
Projekt logotypu

Jak za pociągnięciem pióra…

Pomysł na logo był prosty – jeśli podążać za czyimś rytmem, a flow to z angielskiego ‘pływ’, to warto postawić na opływowe kształty w napisie. Taki efekt jak za pociągnięciem lekkim, gęsim piórkiem. Pismo imitujące ręczne. Wyróżniliśmy większą czcionką część Follow, czyli podążaj, bo to nawołanie do czynności powinno przyciągać nowych fanów bloga.

follow7.jpg
...
follow8.jpg
...
Strona internetowa

Piękno nie potrzebuje oprawy

Dziewczyny piszą na blogu o samych pięknych rzeczach. Urodzie, podróżach, pasji, modzie. Do tego robią świetne fotki ilustrujące teksty. Piękno nie potrzebuje specjalnej oprawy, wystarczy dać mu właściwą ekspozycję, by mogło lśnić. Dlatego strona www jest minimalistyczna, ale bardzo elegancka. Większość grafiki to biel z gdzieniegdzie dodaną czernią. Layout ma także geometryczne elementy – napisy kategorii pojawiają się w prostokątach.

Fotografie na stronie głównej obrazujące daną kategorię wpisów, a także duże zdjęcie na dole promujące zamawianie planu podróży musiały wyglądać wiarygodnie, ale niczym pocztówki z podróży. Przydało się tu trochę retuszu, by wydobyć intensywność barw.

follow2.jpg
...
follow3.jpg
...
follow4.jpg
...
follow6.jpg
...
Infografiki

Takie tam rysuneczki

Kilka małych ikonek, jak łódeczka czy słoneczko z okularami oraz piórko, razem ze sloganami, tworzą infografiki urozmaicające stronę. Niby takie dziecięce gryzmołki, ale wierzcie nam trzeba by być dość utalentowanym dzieckiem, by w takiej małej, ślicznej formie tak subtelnie zawrzeć przekaz.

follow5.jpg
...
Co osiągnęliśmy?

Płyń pod prąd

Autorki bloga Follow my Flow zapraszają do swojego świata pełnego podróży, przyjaźni, piękna, pasji. Stąd ta nęcąca nazwa – dosłownie „podążaj za moim strumieniem”. Wejdź do mojej krainy jak Alicja wpadła w króliczą norę. Ale po co? Wydaje nam się, że chcą by ich czytelnicy otworzyli się na poznawanie, ale nie naśladowanie. By zainspirowali się i znaleźli swój własny flow. Najlepiej w życiu płynąć pod prąd, własnym rytmem, w harmonii ze sobą, inaczej niż wszyscy dokoła. Podoba nam się ta dewiza i zawsze stosujemy ją w pracy – wybieramy nieutarte ścieżki, oferujemy nieszablonowe rozwiązania, tworzymy niesztampowe projekty. Takie właśnie jak strona www wraz z infografikami i retuszowanymi zdjęciami oraz logo dla Follow My Flow. Jesteśmy zadowoleni z kierunku, w którym popłynęliśmy z tym projektem.

Odwiedź stronę klienta: https://followmyflow.com.pl/

...
©2021 InPhoTech. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.