Korzyści i rozwiązania do odkrycia
Ciężki przemysł = ciężka sprawa?

Ciężka sprawa, pomyśleliśmy w pierwszej chwili, gdy zgłosił się do nas klient z Katowic, zajmujący się sprzedażą łożysk przemysłowych oraz produkcją maszyn i urządzeń przemysłowych, a także solidnych konstrukcji stalowych, ze zleceniem wykonania logotypu oraz strony internetowej z infografikami. Żadne wyzwanie nam jednak niestraszne, lubimy poznawać nowe branże, a im trudniejsze zadanie, tym większa później satysfakcja. Zatem z chęcią podjęliśmy się projektu dla przemysłu ciężkiego.

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Projekt logotypu
Kręć się koło zębate

Jak przemysł, urządzenia i maszyny, to i koło zębate. Znany symbol przemysłowy, niepozorny i prosty element, który wprawia w ruch konstrukcje każdych rozmiarów. Kreci się koło zębate, kręci się przemysł, kręci się biznes. Wpisaliśmy koło zębate w „o” na końcu pierwszego członu nazwy firmy – Enzo. Napis ma ostre cięcia, niczym robione przez obrabiarki do stali. Dzięki temu zyskaliśmy industrialny efekt i do razu widać, że to grubsza, znaczy cięższa, sprawa – poważne przedsiębiorstwo parające się przemysłem.

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Strona internetowa
Jak dobrze naoliwiona maszyna

Co stanowi o tym, że stronę internetową uważa się za dobrze wykonaną i spełniające swoje zadania promocyjne, informacyjne, brandingowe? Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać, jak w dobrze naoliwionej maszynie. Zatem grafika, teksty, infografiki, slogany, sposób nawigowania etc. Dla Enzo wybraliśmy layout z bielą, czernią i czerwienią – kolorami najbardziej kojarzonymi z profesjonalizmem, specjalistycznymi usługami, przemysłem. Dodaliśmy sporo zdjęć ukazujących dyskretne piękno przemysłu i maszyn. Kto by pomyślał, że kominy na tle zachodzącego słońca mogą wyglądać tak romantycznie, a przybliżenie kół zębatych da fascynujące uczucie wniknięcia do głębi maszyny przemysłowej? Sprawdźcie to koniecznie na stronie ENZO!

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image
...

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Ikony & infografiki
Ciekawie o przemyśle

Infografiki to według nas zawsze świetna opcja. Połączenie słów i obrazów skutkuje naprawdę mocnym przekazem, a przy tym atrakcyjnym w formie. Dla Enzo było to szczególnie przydatne przy przedstawieniu, np. na grafice koła zębatego, jak rozwiązania tej firmy bezpośrednio przekładają się na rozwój i redukcję kosztów w przedsiębiorstwach ich klientów.

#carlexdesign
Design strony internetowej

Image

Podsumowanie projektu
Manufaktura, nie linia produkcyjna

Enzo Group operuje w przemyśle, dostarczając urządzenia wspomagające proces produkcyjny. Wynalezienie taśmy produkcyjnej zrewolucjonizowało przemysł. Jednak rzemiosło i manufaktura nie odeszły zupełnie w zapomnienie i nie mamy tu na myśli tylko rękodzieła, przeżywającego renesans w ostatnich latach, czy wciąż potrzebnych, a rzadkich, usług kaletnictwa czy szewstwa. Branże kreatywne także są swego rodzaju rzemiosłem. Nasze studio przygotowuje indywidualne, skrojone do potrzeb klienta rozwiązania. Nie pracujemy jak linia produkcyjna, ale jak mistrzowie rzemiosła pochylający się nad każdym projektem z uwagą, poświęcający mu czas, dopracowujący każdy detal. W ten sposób udaje nam się stworzyć tak świetne strony www, logotypy czy infografiki, jak te wykonane dla Enzo.

#M.