Początki współpracy

Powrót do przyszłości

Zawsze z ciekawością spoglądamy w przyszłość, dlatego z tym większą przyjemnością podejmujemy się projektów związanych z firmami inwestującymi w futurystyczne badania. Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy IFPiLM to właśnie jedno z takich przedsiębiorstw, które w dodatku obchodziło 40 lat badań dla przyszłości. Przedstawiciel firmy zgłosił się do nas z prośbą o odpowiednie uświetnienie tej imprezy, wykonanie elementów reklamy zewnętrznej i odświeżenie tożsamości marki. To było jedno z tych zleceń, które wymagało nieszablonowego podejścia, kreatywności i możliwości popuszczenia wodzy fantazji, ale jednocześnie zachowania biznesowego tonu przekazu. Cieszymy się jednak, że to właśnie my mogliśmy podjąć się tego wyzwania, choć jest tyle firm zajmujących się rebrandingiem i tworzeniem stron internetowych w Warszawie i jej okolicach.

ipfilm-kompozycja.jpg
...
Design logotypu

Długa nazwa, krótkie logo

Jak zaprojektować logo, które będzie kojarzyło się z instyttem fizyki, zostanie dobrze przyjęte i zapamiętane, a jednocześnie będzie stanowiło przeciwstawność do rozbudowanej i skomplikowanej nazwy? Długo się nad tym zastanawialiśmy, aż w końcu nas oświeciło –  i to dosłownie. Minimalistyczne logo, jak światełko w tunelu wskazuje drogę ku lepszemu jutru.

logo-ipfilm-white-black.jpg
...
logo-ipfilm-color-black.jpg
...
logo-ipfilm-grawer.jpg
...
logo-ipfilm-stamp.jpg
...
Dokumenty firmowe

Witamy w przyszłości

Praca dla IFPiLM polegała na przygotowaniu szeregu materiałów reklamowych i branżowych na zbliżające się obchody 40. lecia instytutu. Zaproszenia i banery to tylko niewielka cząstka z tego, co wykonaliśmy. Mieliśmy obawy przed tym, jak nasze projekty zostaną przyjęte, ale mieliśmy plan – przenieśliśmy się w przyszłość, zebraliśmy feedback, a następnie wróciliśmy i wykonaliśmy dokładnie to, czego klient wymagał. No dobrze, nie było tak prosto. Dopóki ktoś nie wynajdzie wehikułu czasu, musimy zdawać się jedynie na wyczucie. Na szczęście w tym przypadku nas nie zawiodło.

brand-ipfilm1.jpg
...
brand-ipfilm2.jpg
...
brand-ipfilm3.jpg
...
brand-ipfilm4.jpg
...
brand-ipfilm5.jpg
...
brand-ipfilm6.jpg
...
brand-ipfilm7.jpg
...
brand-ipfilm8.jpg
...
Zakończenie projektu

Teraźniejszość jest jeszcze bardziej ekscytująca

Naszym celem tym razem nie było zaprojektowanie strony internetowej lecz przygotowanie materiałów, dzięki którym jubileuleusz instytutu w Warszawie zostanie zapamiętany nie jako zwykła impreza firmowa, ale jako wiekopomne wydarzenie. I to nam się udało. Chociaż z nadzieją spoglądamy na to co będzie, wiemy, że to właśnie tu i teraz dzieją się rzeczy warte zapamiętania. Jest nam więc niezwykle miło, że mogliśmy dołożyć naszą niewielką cegiełkę do budowy wizerunku tak poważnej organizacji, jaką jest Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Naszym celem tym razem nie było zaprojektowanie strony internetowej lecz przygotowanie materiałów, dzięki którym jubileuleusz instytutu w Warszawie zostanie zapamiętany nie jako zwykła impreza firmowa, ale jako wiekopomne wydarzenie. I to nam się udało. Chociaż z nadzieją spoglądamy na to co będzie, wiemy, że to właśnie tu i teraz dzieją się rzeczy warte zapamiętania. Jest nam więc niezwykle miło, że mogliśmy dołożyć naszą niewielką cegiełkę do budowy wizerunku tak poważnej organizacji, jaką jest Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy.

...
©2021 InPhoTech. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.